SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły Firma Porady

Bezpieczeństwo informacji w przedsiębiorstwach z 25 krajów

Bezpieczeństwo informacji w przedsiębiorstwach z 25 krajów.     bezpieczenstwo-informacji-w-przedsiebiorstwach-z-25-krajow

Główne wnioski płynące z raportu:

– Ponad 50% firm działających w sektorze Technologii, Mediów i Telekomunikacji (TMT) ocenia, że wydatki ponoszone na zapewnienie bezpieczeństwa informacji w firmie są zbyt małe.
– Obecnie ponad 40% pracowników korzysta w pracy zarówno ze sprzętu prywatnego, jak i służbowego,co wiąże się ze znacznym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwie.
– Jedna piąta firm z sektora TMT uważa, że błędy pracowników to nadal główne zagrożenie dla bezpieczeństwa informacyjnego przedsiębiorstwa.
Raport Deloitte pt. „Raising the Bar. 2011 TMT Global Security Study” dotyczący bezpieczeństwa danych został przygotowany na podstawie wyników rozmów z dyrektorami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo informacji w 138 spółkach z sektora TMT w 25 krajach – 44 % z nich pochodziło z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), 31% – z regionu APAC (Azja i Pacyfik), 16% – z USA i Kanady oraz 9% – z regionu LACRO (Ameryka Łacińska i Karaiby).

 

Źródło:  Informacja Prasowa

Related posts

Komu potrzebne są autostrady?

Nawet jeśli SK Bank upadnie, to kredyt nadal trzeba będzie spłacać

admin

Bezpieczeństwo gospodarcze pod znakiem zapytania

admin

Leave a Comment