SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły aWiadomości Polska Świat

Finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym ACM ICPC 2012.

Od 14 do 18 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się finałyfinaly-akademickich-mistrzostw-swiata-w-programowaniu-zespolowym-acm-icpc-2012 Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC). To najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs informatyczny na świecie, w którym udział biorą studenci. Do Warszawy przyjedzie 112 drużyn, które wygrały eliminacje regionalne.

Finały ACM ICPC organizowane są po raz 36. (w tym tylko cztery razy w Europie). Wcześniej odbywały się w takich miastach jak Orlando, Beverly Hills czy Tokio. Pełnienie funkcji gospodarza jest więc ogromnym wyróżnieniem. Co roku stara się o to wiele uczelni z całego świata.

Zawodnicy z Polski w finałach ACM ICPC wygrywali dwukrotnie – w 2003 oraz 2007 roku, za każdym razem były to zespoły z Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas tegorocznych rozgrywek Polskę reprezentować będą cztery drużyny, w tym jedna z UW.

Szczególne będą nie tylko same finały (17 maja), ale również ceremonia rozpoczęcia (15 maja) w Sali Kongresowej PKiN. W widowisku 4D „QUADROMORPHOSIS” przygotowanym przez reżysera Piotra Szablińskiego, choreografkę Agnieszkę Glińską i kompozytora Tomasza Szymusia, będzie wykorzystanych wiele różnych środków wyrazu: światło, muzyka, taniec oraz niepowtarzalna scenografia.

Więcej informacji: www.portal.uw.edu.pl

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Related posts

Donec eget nisi cursus, finibus odio id, ornare magna

admin

Kryzys finansowy wymusił oszczędności na zdrowiu

admin

Czy wystawca faktury musi ją podpisać?

Leave a Comment