SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły Firma Porady

Firmy mogą zgłaszać się do rankingu firm technologicznie innowacyjnych

Firma doradcza Deloitte rozpoczyna trzynastą edycję Technology Fast 50 wfirmy-moga-zglaszac-sie-do-rankingu-firm-technologicznie-innowacyjnych Europie Środkowej – corocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych. Firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 13 lipca 2012 r.

Celem programu jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. Program ponadto daje szansę na promocję młodych niezależnych i dynamicznych firm. Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry oraz Litwy.

Polska od lat jest najliczniej reprezentowany w zestawieniu środkowoeuropejskim – w ubiegłorocznej 50-tce firm znalazło się rekordowo aż 20 rodzimych spółek. Niespodziewanie ubiegłorocznym zwycięzcą rankingu, po 7 latach nieprzerwanej dominacji firm z naszego kraju, została rumuńska spółka Vola.ro.

„Wraz ze wzrastającą dojrzałością branży technologicznej rośnie znaczenie firm posiadających globalne ambicje w tym sektorze. Oczekujemy, że w tym roku w programie Fast 50 pojawi się jeszcze więcej firm z Polski nastawiających się globalny sukces” – mówi Dariusz Nachyła, Partner Deloitte odpowiedzialny w Europie Środkowej za usługi dla sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji.

Ranking posiada kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” oraz „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych w analizowanych latach.
Kryteria ogólne dla wszystkich kategorii rankingu:

– spółka opracowuje lub wytwarza autorskie technologie i/lub ponosi istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
– posiada strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
– posiada siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

Kryteria szczegółowe dla firmy w kategorii głównej„Technology Fast 50”:

– działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
– w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”:

– historia działalności jest nie krótsza niż trzy lata, ale nie dłuższa niż pięć lat,
– w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 30 000 EUR.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii „Wielka Piątka”:

– działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
– w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR, z tym że w ostatnim rozpatrywanym roku osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 25 mln EUR.

„Wyróżnienie przyznawane przez ekspertów Deloitte z pewnością pomaga zwiększyć rozpoznawalność marki, a także zaufanie wśród obecnych i przyszłych kontrahentów spółki. Zdobycie wysokiej oceny w rankingu jest dla nas podstawą do dalszej wytężonej prac. Chcemy utrzymać szybkie tempo rozwoju – z myślą o naszych akcjonariuszach i partnerach. Wyniki tego rankingu są dowodem na właściwie przemyślaną strategię rozwoju naszej spółki.” – mówi Grzegorz Czapla, prezes zarządu firmy Inwestycje.pl S.A., która jest jednym z laureatów ubiegłorocznego konkursu.

Partnerzy programu:

– MMC Brainville – Park Technologiczny w Nowym Sączu,
– NRV.INVEST – Towarzystwo Wspierania Gospodarki Nadrenii Północnej-Westfalii.

Patroni medialni:

– Forbes,
– Newsweek,
– Gazeta Wyborcza,
– Komputer Świat,
– serwis www.wyborcza.biz,
– serwis www.money.pl.

Formularz rejestracyjny on-line oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce. Firmy mogą bezpłatnie zgłaszać się do konkursu do 13 lipca 2012 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2012 r. Podobnie jak w latach poprzednich zwycięzcy konkursu regionalnego będą automatycznie nominowani w konkursie ogólnoeuropejskim – „Technology Fast 500 EMEA”.

Źródło: Informacja Prasowa

Related posts

Inwestorze: mów do mnie!

admin

Nie kupisz od banku ubezpieczenia – kredyt będzie droższy

admin

Szkolenie z zakresu efektywnego zarządzania budżetem domowym

admin

Leave a Comment