SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły aWiadomości Prasa / książki

Gala promuje Wrocław

Gala WrocławDziś na polskim rynku prasowym pojawiło się specjalne wydanie prestiżowego magazynu „Gala”, w całości poświęcone miastu Wrocław. Tak mieszkańcy Dolnego Śląska, jak innych największych aglomeracji, mogą uzupełnić wiedzę zaczerpniętą z przewodników o informacje i ciekawostki z codziennego życia stolicy Dolnego Śląska i jego znanych mieszkańców.

Innowacyjność, którą należy się pochwalić

Obecne w kioskach od 15 listopada 2010 roku wydanie prestiżowego magazynu „Gala”, w całości dedykowane Wrocławiowi, to wyjątkowy projekt mediowy. Historia prasy people & life style nie odnotowała wcześniej wydania, poświęconego w całości jednemu miastu – jego ludziom, wydarzeniom, atmosferze. Zatem, od Wrocławia czas zacząć?

Autorami i realizatorami projektu są: magazyn „Gala” – lubiany i ceniony magazyn life style, oraz agencja MG Network, specjalizująca się w innowacyjnych projektach Public Relations. Zamierzeniem autorów było pokazanie takiego miasta Wrocław, jakiego nie znajdziemy w przewodnikach czy nawet albumach. „Chcieliśmy pokazać taki Wrocław, który można poczuć jedynie chodząc tymi ulicami i o którym mogą opowiedzieć jedynie lubiący to miasto mieszkańcy. Co ciekawe, Wrocław to dla wielu ludzi biznesu czy kultury miasto, w którym osiadają oni z wyboru. Chcieliśmy sprawdzić i pokazać dlaczego tak się dzieje i dlaczego Wrocławianie tak lubią swoje miasto?” mówi Marta Pawłowska, lider projektu „Gala Wrocław”, zarządzająca agencją MG Network.

Dlaczego „Gala” promuje Wrocław?

„Gala” to prestiżowy magazyn, pokazujący pasje oraz codzienne życie ludzi kultury, biznesu, sceny i ekranu. To magazyn o ciekawych ludziach i oryginalnych wydarzeniach oraz miejscach wartych zobaczenia. Pomysł tak profilowanego magazynu, prezentującego ludzi, wydarzenia i miejsca jednego tylko miasta, to zatem wyzwanie, bo zapełnić należy treścią i grafiką wysokiej jakości 80 stron tekstu. Przedstawienie Wrocławia w pełni temu sprostało, a twórcy projektu już wymieniają ludzi i miejsca, których niestety zabrakło w tym wydaniu…

Stolica Dolnego Śląska to przecież jedna z najprężniej rozwijających się polskich aglomeracji, konsekwentnie promowana w Polsce i za granicą, ceniona przez inwestorów oraz lubiana tak przez turystów, jak i mieszkańców. Miasto należy do czołówki finalistów ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, obok Gdańska, Katowic, Lublina i Warszawy. Mieszka w nim plejada twórców polskiej kultury i sztuki, a co najmniej drugie tyle mieszka w innych miastach Polski i świata.

Które polskie miasta będą kolejnymi w tym niestandardowym projekcie magazynu „Gala”? Ta informacja póki co jest poufną. Jedno jest pewne: podobne zaprezentowanie miasta, jego osobliwości i osobistości to szansa na nietypowe pokazanie miasta, na jego wyraźne pozycjonowanie i wyróżnienie na tle innych aglomeracji miejskich. To możliwość kierunkowego, a jednak wielopłaszczyznowego przedstawienia charakteru miasta, jego „tu i teraz” i jego przyszłości, jego ludzkiego potencjału i tej ulotnej magii, którą mogą zarazić tylko ludzie takie miasto tworzący.

Miasto i jego magiczne miejsca

Jaką wysokość będzie miał Sky Tower, najwyższy budynek mieszkalny w Polsce? Gdzie we Wrocławiu można podziwiać jedną z ośmiu na świecie kopii rzeźby Salvadora Dali „Profil Czasu”? Po ilu latach sztuka „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza wróciła na deski wrocławskiego Teatru Współczesnego? A gdzie we Wrocławiu jest jedno z największych w Polsce saunarium?

Odpowiedzi na te pytania oraz dziesiątki innych ciekawostek mieszkańcy Dolnego Śląska oraz największych miast Polski znajdą od dziś w specjalnym wydaniu magazynu „Gala”. „Gala Wrocław” to wydanie prezentujące stolicę Dolnego Śląska poprzez związanych z miastem ludzi, tworzących jego klimat, oraz magiczne dla Wrocławian i przyjezdnych miejsca. „Jako osoba pomieszkująca we Wrocławiu od kilku miesięcy, stwierdzam z całą stanowczością, że jest to miasto przyciągające i wciągające, w którym generalnie ludzie dobrze się czują. Czy naprawdę nie ma tam żadnego czakramu? Czy moja ulubiona sałatka z orzeszkami piniowymi z ChilliCafe smakowałaby tak samo gdzie indziej? Bez kilku gramów tej wyczuwalnej wrocławskiej magii zdecydowanie nie!” śmieje się Marta Pawłowska, lider projektu „Gala Wrocław”.

Na łamach „Gali Wrocław” nie brakuje znanych i spektakularnych wydarzeń z życia miasta: biznesowych, jak Wrocław Global Forum i International Oktoberfest, czy kulturalnych, jak międzynarodowy festiwal „Wratislavia Cantans” i American Film Festival. Osobą związaną z Wrocławiem jako miejscem urodzenia, która chętnie odwiedza to miasto, jest aktorka Małgorzata Kożuchowska. W magazynie poznamy również stolicę Dolnego Śląska widzianą oczami znanych aktorów, którzy we Wrocławiu rozpoczynali karierę aktorską (Jerzy i Magdalena Schejbal, Robert Gonera, Jolanta Fraszyńska). Na łamach magazynu wywiadu udzielił także Roman Gutek – spirytus movens Festiwalu Era Nowe Horyzonty, wydarzenia na stałe wpisanego w kulturalną mapę Polski. Przyjrzymy się również miastu widzianemu przez najbardziej popularną Czeszkę Wrocławia – Hanę Cervinkovą – zarządzającą z sukcesem wrocławską Halą Stulecia, międzynarodowym centrum wystawienniczym, kulturalnym i rekreacyjnym.

Gala Wrocław dystrybuowana jest na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, a także w największych aglomeracjach Polski (Kraków, Katowice, Warszawa, Łódź, Poznań, Opole, Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Gdańsk i Szczecin). Wyjątkowe wydanie Gali o stolicy Dolnego Śląska dostępne będzie w sprzedaży przez sześć tygodni od 15 listopada 2010 roku.

Informacja Prasowa
MG Network

Related posts

Lotnisko bije rekordy!

Unia Europejska wyda 5 mln euro na projekt ochrony przed hakerami

Studenci uczą się i… pomagają antyterrorystom