SURFi – Biznes w zasięgu ręki
aWiadomości

Jakichkolwiek byś studiów nie skończył i tak zrób sobie kurs spawacza

Nastały takie czasy, kiedy studia wyższe ma właściwie każdy. I po co to wszystko, skoro i tak nie ma pracy? Ale przecież praca jest, tylko nie dla tych po studiach. W Polsce po prostu potrzeba osób, które mają fach w ręku, a takich albo nie ma, albo już dawno wyjechały za granicę.

Przeglądając oferty pracy można łatwo zauważyć, że poszukiwani są przede wszystkim wykwalifikowani pracownicy fizyczni, tacy jak: elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy i spawacze. Taka sytuacja panuje nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie. Nic dziwnego, że wiele osób mających fach w ręku z Polski wyjechało, skoro za granicą mogą znaleźć pracę w swoim zawodzie za o wiele lepsze pieniądze i na lepszych warunkach niż w kraju.

Dlaczego obecnie nie ma komu operować wózki widłowe, albo reperować cieknące krany? Jedna sprawa to migracje zagraniczne, druga zaś brak chętnych do kształcenia się w technikach i szkołach zawodowych. Większość albo w ogóle nie ma ambicji, albo chce koniecznie pójść do liceum ogólnokształcącego, zdać maturę, pójść na studia i… siedzieć na bezrobociu, bo co innego można obecnie po studiach robić?

W związku z brakiem zainteresowania szkołami zawodowymi już ich prawie w ogóle nie ma. Większość z nich przekwalifikowała się na licea profilowane. Jeśli jednak ktoś tylko by chciał zrobić sobie kurs spawacza, albo kurs operatora wózka widłowego ma szerokie pole do popisu. Kursów, szkół policealnych i szkół dla dorosłych jest obecnie zatrzęsienie. Niektóre nawet oferują naukę zupełnie za darmo. Skorzystać z ich ofert może właściwie każdy, nawet magister z kilkoma kierunkami w ręku.

Może trochę wstyd robić kursy zawodowe, kiedy już się tyle osiągnęło na wyższych szczeblach nauki, ale czy nie wstyd siedzieć na bezrobociu? Przecież żadna praca nie hańbi. Jeśli nie możesz znaleźć pracy po studiach, zrób sobie kurs spawacza. On ci się na pewno przyda.

autor: Monika Karczmarczyk

źródło: artelis.pl

Related posts

Rozpoczął się konkurs na plakat o bezpiecznym internecie

Dobry slogan napędza reklamę

admin

Żniwa kryzysu a sprzedaż spółki

admin