SURFi – Biznes w zasięgu ręki
aWiadomości

Koperty bąbelkowe – idealne rozwiązanie dla małych przesyłek

Każdy, kto w czasie pracy ma do czynienia z przygotowywaniem paczek do wysłania, zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo przesyłki. Oczywiście nie wszystko zależy tu od nas, zwłaszcza od momentu, gdy towar zostanie przekazany firmie, która ma go dostarczyć. Jednak wcześniej to na nas spoczywa odpowiedzialność za jego opakowanie. Odpowiedzialność, która wiąże się często ze sporymi konsekwencjami w razie, gdyby okazało się, że zwartość paczki po jej otworzeniu przez adresata nie jest w stanie takim, jaki być powinien zgodnie z umową. Robimy, co możemy, aby uniknąć podobnych sytuacji i szukamy wszelkich możliwych zabezpieczeń przesyłki. Z ratunkiem przychodzą nam w tym bąbelkowe koperty różnych rozmiarów.

Dobre wykonanie to podstawa

Koperty takie to gwarancja większej ochrony przesyłanych przedmiotów. Ich wnętrze wyłożone jest folią bąbelkową, która bardzo dobrze amortyzuje wszelakie wstrząsy i uderzenia, nawet jeśli przedmiot upadnie ze znacznej wysokości. Kolejnym ich atutem jest ochrona przed wilgocią, gdyż folia pęcherzykowa nie przepuszcza wody ani wielu innych związków chemicznych w stanie ciekłym, co również ma niebagatelne znaczenie w przypadku niektórych towarów, jakie chcemy za ich pomocą przesłać. Sama folia jest mocna i odporna na rozdarcia, ale również papier, z jakiego wykonano kopertę, jest grubszy, a co za tym idzie mocniejszy, niż ten zastosowany w zwykłych modelach. Całości dopełnia zgrzew folii, jest on jednolity, dzięki czemu zapobiegnie przed przypadkowym rozdarciem.

Zastosowanie – różne rozmiary

Bąbelkowe koperty różnych rozmiarów są idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i instytucji, które często wysyłają przedmioty i dokumenty, jak również dla indywidualnych osób, chcących nadać przesyłkę dobrze zabezpieczoną. Niska cena i wygoda w ich użyciu z pewnością ku temu sprzyjają.

Koperty te przede wszystkim sprawdzają się, gdy chcemy zapakować przedmioty niewielkich rozmiarów, które jednak są wrażliwe na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Mogą to być płyty kompaktowe, urządzenia elektroniczne – np. telefony komórkowe, biżuteria, ale także, chociażby książki, które w zwykłej kopercie papierowej zapewne także przetrwają, ale jednak okładka może mieć na sobie ślady takiej kurierskiej „wędrówki”. Z racji wspomnianej już sporej wytrzymałości tych kopert, da się w nich przetransportować także cięższe przedmioty, zwłaszcza że wachlarz rozmiarów jest znaczny, a folia pęcherzykowa tworząca zabezpieczenie w rodzaju poduszki powietrznej, „obroni” sprzęt przed uderzeniami i porysowaniem. Te największych rozmiarów są w stanie nawet pomieścić niektóre elementy odzieży, jak chociażby podkoszulki bądź bieliznę w mniejszych ilościach. Tak więc i ta opcja jest niezwykle opłacalna – nie musimy starać się o specjalny karton, a mamy gwarancję, że paczka będzie odpowiednio zabezpieczona.

Szeroka gama rozmiarów i niska cena sprawiają, że koperty bąbelkowe stają się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich instytucji, w których dział wysyłkowy jest rozwinięty i nadaje paczki z przedmiotami o mniejszych gabarytach. Wszak bezpieczeństwo przesyłki to jeden z ważniejszych wyznaczników profesjonalizmu każdej firmy.

Related posts

Specjaliści ds. IT: więcej merytoryki, a mniej splendoru w komunikacji – wyniki badania ITBC Communication

admin

Postępy w realizacji Narodowej Strategii Spójności

admin

Zespół CSR – Społeczna odpowiedzialność biznesu

admin