SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły Firma Porady

Małe firmy mogą już korzystać z tanich usług kurierskich

Tanie usługi kurierskie to kolejne rozwiązanie, po tanich usługach doradztwa prawnego, czy darmowym tworzeniu stron www, jakie Tax male-firmy-moga-juz-korzystac-z-tanich-uslug-kurierskichCare udostępnia drobnym przedsiębiorcom. Rabaty, na jakie mogą liczyć, korzystając z dużych i znanych przewoźników, sięgają kilkudziesięciu procent i więcej. Kolejne atrakcyjne cenowo usługi w przygotowaniu.

– Obsługujemy już księgowo 8 tysięcy osób prowadzących działalność gospodarczą. Taka liczba pozwala nam – kierując się ideą zakupów grupowych – występować do dostawców różnych produktów i usług o szczególne warunki cenowe dla naszych klientów – informuje Adrian Jarosz, prezes Tax Care. Jesienią ubiegłego roku, dzięki współpracy z kancelarią Koksztys, Tax Care wprowadził tanie usługi prawnicze dla drobnych przedsiębiorców, oferowane na zasadzie abonamentu. Dziś robi kolejny krok: udostępnia swoim klientom tanie usługi kurierskie.

Partnerem Tax Care w tym przedsięwzięciu jest operator logistyczny, firma Globkurier, która pośredniczy w sprzedaży usług kurierskich oraz świadczy usługi dodatkowe związane z przewozem towarów, np. przygotowanie dokumentacji celnej. Globkurier współpracuje z 25 przewoźnikami krajowymi i zagranicznym, w tym z największymi firmami, takimi jak: DHL, UPS czy DPD, a także kilkuset lokalnymi firmami transportowymi.

Rabaty jak dla dużych firm

Klienci korzystający z usług kurierskich za pośrednictwem Tax Care zyskali dostęp do atrakcyjnej cenowo oferty. Rabaty dla nich sięgają od kilkunastu do kilkudziesięciu i więcej procent w stosunku do cen, jakie musieliby zapłacić zamawiając przesyłkę bezpośrednio w konkretnej firmie kurierskiej (przykładowo, stawka za przewóz paczki do 30 kg na terenie Polski w jednej z firm kurierskich to 52 zł; a stawka preferencyjna to 10,69 zł). Co więcej, klienci Tax Care nie mają obowiązku wypracowywania limitów, które standardowo narzucają firmy kurierskie podmiotom, które korzystają u nich z lepszych warunków cenowych. A to powoduje, że drobni przedsiębiorcy mogą przewozić towary na warunkach, jakie były do tej pory przewidziane tylko dla przedsiębiorstw korzystających z takich usług na dużą skalę.

Ale na atrakcyjnej cenie zaleta tej oferty się nie kończy. Klient ma możliwość wyboru firmy, który dostarczy paczkę w najkrótszym czasie, przewiezie nietypową przesyłkę ze względu na wymiar czy zwartość (np. szkło), a także firmę, która bądź to zaoferuje lepszą cenę za pojedynczy transport, bądź to za kilka zleceń.

Wysyłka na jedno „kliknięcie”

Kolejnym udogodnieniem jest sam sposób korzystania z usługi. Przykładowo, gdy po zalogowaniu do systemu księgowego Tax Care przedsiębiorca odnotuje, że wystawiona przez niego faktura została opłacona przez odbiorcę, może zlecić wysyłkę towaru klikając w opcję „wyślij”. Zostanie wówczas automatycznie przekierowany do swojego konta w Globkurierze, a tam, w zależności od tego co chce przewieźć, gdzie i w jakim terminie, wybierze najkorzystniejszą dla siebie opcję i złoży zlecenie, a później będzie mógł śledzić, co dzieje się z jego przesyłką.

Tanie usługi kurierskie są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy korzystają z obsługi księgowej w Tax Care. Osoby te, poza wspominanymi już tanimi usługami doradztwa prawnego, mają też dostęp m.in. do pierwszej windykacji należności dopasowanej do potrzeb małych biznesów (minimalna kwota to 500 zł), a także darmowej oferty tworzenia stron www. – Pracujemy nad kolejnymi tanimi usługami, jakie udostępnimy drobnym przedsiębiorcom – zapowiada Adrian Jarosz. Tax Care świadczy ponadto usługi doradztwa finansowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą (kredyty inwestycyjne i na bieżącą działalność, kredyty mieszkaniowe, produkty oszczędnościowe i emerytalne, itp.) czy też usługi związane z obsługą kadrowo-płacową pracowników.

 

Źródło: www.taxcare.pl

Related posts

Nowy iPhone czyli jeszcze lepsza jakość smartfona

admin

Firmy będą poszukiwać talentów w krajach rozwijających się

Stopy procentowe NBP na tym samym poziomie.

admin

Leave a Comment