SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły

Nietypowy gadżet od KLM

Zwiedź Amsterdam pod opieką… troskliwej wywieszki bagażowej – KLM Care Tag

Warszawa, 7 lipca  2017 r. – Na pasażerów KLM, którzy planują wizytę w Amsterdamie we wrześniu czeka nietypowy prezent – sprytna wywieszka bagażowa KLM (KLM Care Tag), która będzie ich lokalnym przewodnikiem po mieście. Specjalnie zaprojektowany gadżet ma wmontowany głośnik oraz moduł GPS, który pozwala na określenie naszej lokalizacji. Dzięki pomysłowemu urządzeniu turyści usłyszą wskazówki dotyczące zwiedzania miasta, w zależności gdzie aktualnie się znajdują. Nagrane na urządzenie informacje głosowe zostały przygotowane z udziałem członków personelu pokładowego KLM. Linia chce, aby troskliwa opieka załogi towarzyszyła pasażerom KLM nie tylko podczas lotu, ale również w czasie zwiedzania rodzinnego miasta KLM – Amsterdamu. Wywieszki będzie można otrzymać bezpłatnie we wrześniu, składając zamówienie przez Internet.

Pomocne wskazówki specjalnie dla Ciebie, gdziekolwiek jesteś

Ambicją KLM jest wyróżniać się jako najbardziej troskliwa, przyjacielska i zorientowana na klienta linia lotnicza w Europie. Do tego słynie z pomysłowych i praktycznych rozwiązań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Aby podbić serca swoich klientów nie tylko dba o komfortowy lot w miłej atmosferze, pod troskliwą opieką załogi, ale też wymyśla różne sposoby jak ułatwiać ludziom życie, a szczególnie wszystko to, co jest związane z podróżą. I właśnie tak powstał nowy gadżet opracowany przez KLM – KLM Care Tag – małe urządzenie, które wygląda jak wywieszka bagażowa, ale jest znacznie od niej sprytniejsze. Na urządzenie nagrano setki informacji i komunikatów głosowych, które zostały przygotowane z udziałem członków personelu pokładowego KLM. Troskliwy głos załogi KLM poprowadzi turystów po Amsterdamie opowiadając im historie zabytków, które właśnie mijają, podpowiadając gdzie można za darmo skosztować lokalnych smakołyków, czy którędy iść, aby zobaczyć sztukę uliczną na żywo. Ale to nie wszystko! Urządzenie ostrzeże nas w miejscach, gdzie należy uważać na kieszonkowców oraz na wyjątkowo ruchliwych skrzyżowaniach z udziałem licznych rowerzystów, pomoże wypożyczyć rower czy łódkę po kanale. Turyści z wywieszką „KLM Care Tag” będą zawsze mieli przy sobie osobistego lokalnego przewodnika po mieście, dostępnego o każdej porze i w każdym miejscu miasta.

Kto nie lubi Amsterdamu?

W ciągu kilku ostatnich lat Amsterdam stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na świecie. W styczniu tego roku pobił rekord goszcząc ponad milion odwiedzających. Zainteresowanie miastem ciągle rośnie, a władze miasta szacują, że do 2025 roku liczba turystów wzrośnie jeszcze o 30%. Amsterdam wraz z Paryżem i Lizboną cieszą się największą popularnością wśród europejskich stolic.* Nic dziwnego. Miasto słynie z wyjątkowej atmosfery luzu i tolerancji. Amsterdam nie ma sobie równych, jeśli chodzi o ilość atrakcji przypadających na kilometr kwadratowy. Mimo, że to metropolia, turyści często są mile zaskoczeni jej niewielkim rozmiarem. Praktycznie wszystkie atrakcje znajdujące się w centrum można zwiedzić pieszo lub na rowerze, co teraz będzie jeszcze prostsze z wywieszką „KLM Care Tag”!
Do tego na odwiedzających czekają liczne restauracje, bary i kluby z kosmopolityczną atmosferą i ofertą kulinarną całego świata. Nie zabraknie też bogatej oferty kulturalnej: muzea, wystawy, koncerty, teatry czy galerie. Amsterdam jest gospodarzem wielu festiwali, imprez kulturalnych i różnego rodzaju eventów o mniej lub bardziej oficjalnym charakterze.

Do Amsterdamu liniami KLM można dolecieć już z trzech miast w Polsce – z Warszawy, Krakowa, a od maja tego roku, również z Gdańska. Rezerwacja biletów  oraz więcej informacji na temat rozkładu połączeń i promocji cenowych dostępnych jest na stronie www.klm.pl, pod numerem telefonu 48 (22) 51 23 947 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

Jak będzie można zdobyć KLM Care Tag?

Wywieszkę KLM Care Tag będzie można otrzymać za darmo, składając odpowiednie zamówienie przez Internet we wrześniu na podróże do Amsterdamu, które odbędą się również we wrześniu b.r. Linia udostępni limitowaną liczbę wywieszek, które będą przyznawane zainteresowanym klientom według kolejności zgłoszeń. Początkowo udostępniane urządzenia będą wyposażone w angielską wersję językową, w późniejszym terminie tego roku planowane są wersje: niemiecka, chińska, portugalska i rosyjska.

*pod względem liczby odwiedzających w stosunku do liczby mieszkańców

KLM
Royal Dutch Airlines (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) powstały 7 października 1919 roku i są obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. Siatka połączeń KLM z wylotem z Amsterdamu obejmuje 217 destynacji w blisko 100 krajach. Loty KLM odbywają się z lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, z którego w 2016 roku skorzystały 63 miliony pasażerów. W sezonie letnim 2017 roku, oferta KLM powiększa się o kolejne 12 miast (w stosunku do lata 2016). Holenderska linia dysponuje flotą 204 samolotów. KLM wraz z liniami Air  Frace stanowi główny filar Grupy AIR FRANCE KLM, do której należą też KLM Cityhopper,  HOP! oraz Transavia.
Air France KLM
Od 2004 roku, Air France i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym – Grupę AIR FRANCE KLM. Grupa AIR FRANCE KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów.
Obydwie linie dysponują potężną siatką połączeń na trasach dalekiego zasięgu, realizowanych z Europy.
W 2017 roku, Grupa AIR FRANCE KLM oferuje pasażerom połączenia do 328 miast  w 118 krajach. Flota Grupy liczy obecnie 534 samoloty. W 2016 roku z jej usług skorzystało 93.4  mln pasażerów podróżując poprzez 2 lotniska bazowe (tzw. hub): Paris-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol.
Więcej informacji o Air France i KLM oraz aktualne promocje na bilety lotnicze na stronie: www.airfrance.pl i  www.klm.pl.  Informacje o Grupie AIR FRANCE KLM na www.airfranceklm.com

Related posts

Jak pozbyć się starej lodówki? Pomóc może sklep internetowy

Dlaczego marketing bezpośredni kocha pocztówki

Whitenergy wprowadza nową serię baterii do laptopów