SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły Firma Porady

Olimpiada w Londynie sprzyja mobilnej pracy?

Badania ekspertów Unified Communications zorganizowane przez Siemens Enterprise Communications wykazują, że brytyjskie firmy olimpiada-w-londynie-sprzyja-mobilnej-pracyjeszcze wiele powinny zrobić w celu wspierania swoich mobilnych pracowników.

Niespełna 90 dni pozostało do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a badanie wykonane w tysiącu firm i organizacji w Wielkiej Brytanii pokazuje, że, aby dać pracownikom swobodę pracy z domu i uniknąć potencjalnych zakłóceń spowodowanych igrzyskami, trzeba wykonać jeszcze dużo pracy. Przedsiębiorstwa muszą zapewnić pracownikom bardziej elastyczne narzędzia pracy, szczególnie w trakcie trwania tak dużych imprez oraz stale rosnących problemów z transportem pasażerskim np. korków w godzinach szczytu w największych brytyjskich miastach.

Wyniki badań:

– Pomimo wielu ostrzeżeń o możliwych zakłóceniach w działaniu firmy, prawie połowa (43 proc.) firm brytyjskich nie wdrożyła elastycznych regulaminów pracy ani specjalnych wytycznych na wypadek okresowy utrudnień z dojazdem do pracy;

– Elastyczna mobilna praca staje się powszechną praktyką biznesową, już ponad połowa brytyjskich pracowników biurowych spędza 60 proc. swojego czasu pracy poza biurem;

– Jednakże tylko 39 proc. pracowników uważa, że tylko „czasem” mają odpowiednie narzędzia do mobilnej elastycznej pracy;

– Manchester, spośród wszystkich brytyjskich miast, jest jednym z najmniej zaniepokojonych wpływem igrzysk na czas dojazdów do pracy, mimo że północna jego część będzie gospodarzem kilku meczów na Old Trafford w godzinach szczytu w dni powszednie.

Powyższe wyniki budzą obawy Siemens Enterprise Commmunications, iż w lecie olbrzymie globalne imprezy, takie jak Igrzyska Olimpijskie, mogą utrudnić pracę brytyjskich firm. Według ekspertów, brytyjskie przedsiębiorstwa wciąż mają jeszcze wiele do zrobienia, aby odpowiednio przygotować i zoptymalizować swoje procedury w celu uniknięcia zakłóceń w podróży do pracy lub większych przeciwności dla normalnej pracy. Istnieje potrzeba stworzenia optymalnych warunków dla coraz bardziej mobilnych pracowników, przy użyciu dostosowanych do tego urządzeń, działających w wielu lokalizacjach, zapewniając wydajność pracowników w okresie letnim i poza nim.

Ponadto ostatnie badania Siemens Enterprise Communications wyraźnie wskazują, że organizacje brytyjskie w końcu wdrażają coraz bardziej elastyczne technologie w celu wspierania sprawnej siły roboczej. Inwestując w wiele narzędzi wspomagających współpracę, takich jak Unified Communications (UC – zintegrowana komunikacja) oraz zwiększając szybkość reakcji na potrzeby klientów, przedsiębiorstwa mogą bez przeszkód zajmować się swoim głównym biznesem.

Jednak niektóre firmy nie wspierają swoich pracowników w zwiększeniu ich potencjału do bardziej efektywnej i elastycznej pracy poprzez odpowiednią wewnętrzną politykę, szkolenia i technologie. Zatem czas Igrzysk Olimpijskich w Londynie może być swoistym testem dla brytyjskich firm, czy będą w stanie bez przeszkód prowadzić swój biznes i efektywnie korzystać z pracy swoich pracowników.

 

Źródło: Informacja Prasowa

Related posts

Trzecia w tym roku podwyżka składek ZUS

Co wie o Tobie BIK?

Konferencje nad morzem

admin

Leave a Comment