SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły aWiadomości Polska

Priorytety Polskiej Prezydencji

priorytety polskiej prezydencji
"W czasach kryzysu to właśnie budżet unijny powinien być narzędziem inwestycyjnym, które w istotny sposób przyczyni się do wzrostu gospodarczego UE."

Priorytety Polskiej Prezydencji – minister Elżbieta Bieńkowska na spotkaniu z europarlamentarzystami: – W obliczu zbliżającej się Polskiej Prezydencji oraz debaty nad przyszłością Polityki Spójności, Parlament Europejski pozostaje jednym z naszych kluczowych partnerów – powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas spotkania z delegacją Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów oraz Europejskiej Partii Ludowej, które 25-26 maja 2011 r. odbyło się w Warszawie.

Podczas dyskusji minister Bieńkowska przypomniała, że Polityka Spójności zajmuje niezwykle istotne miejsce wśród polskich priorytetów na nadchodzące półrocze. Zaznaczyła, że – W czasach kryzysu to właśnie budżet unijny powinien być narzędziem inwestycyjnym, które w istotny sposób przyczyni się do wzrostu gospodarczego UE. Głównym elementem polityki inwestycyjnej powinna być natomiast Polityka Spójności, służąca realizacji celów strategii Europa 2020.

Spotkania, w których oprócz minister Bieńkowskiej brali również udział pozostali przedstawiciele rządu, stanowią forum wymiany poglądów i opinii przed zbliżającym się polskim przewodnictwem w Radzie Unii Europejskiej. Delegacje, które w ostatnich dniach odwiedziły Warszawę reprezentowały dwie najbardziej wpływowe grupy polityczne w Parlamencie Europejskim. Na ich czele stali przewodniczący frakcji – Martin Schultz oraz Joseph Daul.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Related posts

Nowe projektory LED marki Optoma w Veracomp

Gotówki w przysłowiowych skarpetach przybywa najszybciej od 2008 r.

admin

2012 rok – małe firmy nie boją się kryzysu