SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły aWiadomości Polska Świat

Studentka AGH laureatką prestiżowego stypendium w Hongkongu

Studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Aleksandra Ziaja jako pierwsza Polka otrzymała stypendium naukowe Hong Kong studentka-agh-laureatka-prestizowego-stypendiumw-hongkonguPhD Fellowship Scheme. Odbędzie ona 3-letni staż na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Azji – The Hong Kong Polytechnic University.

Jak poinformował w czwartek rzecznik krakowskiej uczelni, Bartosz Dembiński, nabór do stypendium odbył się po raz trzeci. Ma ono na celu przyciągnięcie najzdolniejszych studentów z całego świata do Hongkongu i realizowania studiów doktoranckich w tamtejszych instytucjach badawczych.
Do trzeciej edycji programu stypendialnego, rozpoczynającego się w październiku tego roku, zakwalifikowało się 165 uczestników z 32 krajów, w tym jedna osoba z Polski. Najwięcej uczestników pochodzi z Azji (129), stypendystami z Europy będzie 25 osób. W tym roku napłynęło łącznie ponad 4 tys. aplikacji ze 117 krajów.

Stypendium przeznaczone jest dla młodych naukowców prowadzących badania w różnorodnych dziedzinach: począwszy od nauk humanistycznych i społecznych, poprzez nauki medyczne, na biotechnologii skończywszy.

Aleksandra Ziaja, studiująca na V roku mechatroniki, kontynuować będzie w Hongkongu prace badawcze dotyczące detekcji uszkodzeń w różnorodnych konstrukcjach (m.in. mostach czy budynkach), będące przedmiotem jej pracy magisterskiej, realizowanej pod opieką prof. Tadeusza Uhla i prof. Wiesława Staszewskiego. W ramach programu, podobnie jak wszyscy laureaci, otrzymywać będzie ona miesięczne stypendium w wysokości ok. 2,6 tys, dolarów hongkońskich, a także około 1,3 tys. dolarów na pokrycie kosztów związanych z realizacją badań naukowych.

 

Źródło: www.naukawpolscepap.pl

Related posts

Banki rozdają pieniądze na otwarcie konta

admin

Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej

admin

LOTOS drugą największą firmą w Polsce

Leave a Comment