SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły Firma Porady Prawo

Windykacja należności dostępna już dla małych firm

Już kwota 500 zł wystarczy, aby poddać należność windykacji. Usługi windykacyjne, dostępne do tej pory tylko dla dużych firm, Tax windykacja-naleznosci-dostepna-juz-dla-malych-firmCare zaoferował drobnym przedsiębiorcom.

– Wielu przedsiębiorców boryka się z nierzetelnymi kontrahentami, a w efekcie z brakiem należności za sprzedane usługi lub towary. Proces odzyskiwania należności jest czasochłonny i może prowadzić do utraty płynności – wyjaśnia Adrian Jarosz. Problemem jest nie tylko sam brak zapłaty za wykonaną usługę czy dostarczony towar, ale także to, że firma musi się z nich rozliczyć – zapłacić podatek dochodowy i VAT – choć sama nie otrzymała zapłaty.

Nic dziwnego, że aż trzy czwarte drobnych przedsiębiorców ankietowanych przez Tax Care zadeklarowało, że jest zainteresowanych pomocą przy odzyskiwaniu należności. Na tym nie koniec – inne badanie przeprowadzone przez Tax Care i Idea Bank wykazało z kolei, że dla co dziesiątej firmy nieefektywny system ściągania należności od dłużników jest najważniejszą barierą w prowadzeniu własnego biznesu. Mimo dużego zainteresowania małych firm windykacją należności, taka usługa była do tej pory dla nich prawie niedostępna. Oferta rynkowa odzyskiwania zaległych płatności tworzona jest głównie z myślą o większych podmiotach, o czym świadczą wysokie minimalne kwoty wierzytelności, które mogą być przedmiotem windykacji.

W Tax Care windykacji może być poddana niezapłacona faktura już w kwocie 500 zł. Pomoc jest dostępna dla przedsiębiorców, którzy korzystają z obsługi księgowej. – Zlecenie windykacji sprowadza się do jednego kliknięcia – mówi prezes. Wcześniej, korzystając z odpowiednich narzędzi, przedsiębiorca może śledzić los nieopłaconej faktury, zanim zdecyduje się na odzyskanie zaległych płatności.

Windykacja należności to kolejna usługa zarezerwowana do tej pory dla dużych podmiotów, jaką Tax Care udostępnia drobnym przedsiębiorcom. Pod koniec ubiegłego roku, we współpracy z kancelarią Koksztys, firma wprowadziła do swojej oferty tanie usługi prawnicze. Przedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc prawną m.in. przy konstruowaniu umów biznesowych, przy obsłudze reklamacji, sporach z pracownikami czy sprawach osobistych. Usługa cieszy się bardzo dużym powodzeniem, regularnie korzysta z niej już 130 przedsiębiorców. – Wprowadzamy kolejne rozwiązania dla drobnych przedsiębiorców, które podnoszą bezpieczeństwo ich biznesów. Rozwiązania te były do tej pory poza ich zasięgiem ze względu bądź to na cenę, bądź zbyt małą skalę prowadzonej działalności – podsumowuje Adrian Jarosz.

Źródło: www.taxcare.pl

Related posts

Kawa serwowana w firmie zmniejszy podatek, ta z restauracji już nie

Świat nie zjada około połowy produkowanej żywności

Dobry pracownik filarem sukcesu firmy. Jak go znaleźć, aby nic nas to nie kosztowało?

Leave a Comment