SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły aWiadomości Polska

Współpraca Polski z Parlamentem Europejskim

współpraca polski z parlamentem europejskim
Rozmówcy zadeklarowali także terminy kolejnych spotkań prezydencji i Parlamentu Europejskiego w sprawie budżetu UE na rok 2012.

Strategia wzmocnienia zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej, budżet roczny na rok 2012 oraz wieloletni plan ram finansowych na lata 2014-2020 były głównymi tematami spotkania ministra finansów Jacka Rostowskiego z przewodniczącym Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego Alain’em Lamassoure’em.

Podczas spotkania, które odbyło się 24.01.br. w Ministerstwie Finansów, podkreślono, że sprawna współpraca prezydencji z Parlamentem Europejskim jest niezbędna dla powodzenia negocjacji budżetowych. Ustalono również, że trwający kryzys finansowy oraz konieczność respektowania wcześniej zaciągniętych przez UE zobowiązań będą ważną częścią jesiennych negocjacji budżetowych między Radą UE i Parlamentem Europejskim.

Rozmówcy zadeklarowali także terminy kolejnych spotkań prezydencji i Parlamentu Europejskiego w sprawie budżetu UE na rok 2012, m.in. wizytę Komisji Budżetowej PE w Warszawie w maju oraz rozmowy z dwoma niedawno powołanymi sprawozdawcami budżetowymi ze strony Parlamentu Europejskiego – Francesco Balzanim (grupa polityczna S&D) oraz José Manuelem Ferreirą Fernandesem (grupa polityczna EPP).

W spotkaniu uczestniczyli ponadto podsekretarz stanu w MF Jacek Dominik, który w czasie polskiej prezydencji będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie procedury przyjęcia budżetu UE oraz Jacek Safuta, dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Related posts

Oprocentowanie lokat bije rekordy. Tak niskie jeszcze nie było

admin

Doradcy ZFDF zwiększają sprzedaż kredytów hipotecznych i gotówkowych

admin

Kampania informacyjna o reformie emerytalnej