SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły aWiadomości Europa Polska

Wynalazca z Kielc odznaczony w Belgii

Autor 130 patentów, Stanisław Szczepaniak został uhonorowany Wielkim Krzyżem Oficerskim Orderu Wynalazczości, nadanym przez wynalazca-z-kielc-odznaczony-w-belgiiNajwyższą Komisję Odznaczeń Królestwa Belgii. Wyróżnienie zostało wręczone podczas specjalnego posiedzenia Senatu i Konwentu Politechniki Świętokrzyskiej oraz Rady Miasta Kielce.

Jak poinformował na swojej stronie Świętokrzyski Portal Innowacji, do tej pory jedynie 4 Polaków zostało odznaczonych tym orderem. Aby uzyskać to odznaczenie, należy wykazać się licznymi patentami, jak również otrzymywać przez kilka lat ordery akademii niższego szczebla. Stanisław Szczepaniak opatentował 130 wynalazków i racjonalizatorskich rozwiązań.
„Stanisław Szczepaniak jest wynalazcą i racjonalizatorem, prezesem innowacyjno-wdrożeniowej firmy Inwex, która zajmuje się produkcją i sprzedażą ekologicznych rozwiązań m.in. dla przemysłu metalowego, hutniczego, górniczego, motoryzacyjnego, budowlanego i rolniczego. Produkty Szczepaniaka prezentowane podczas krajowych i światowych targów wynalazków były wielokrotnie nagrodzone złotymi medalami. W samym tylko 2011 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił 13 patentów na rozwiązania Stanisława Szczepaniaka” – poinformowano na stronie portalu.

Wielkim Krzyżem Oficerskim Orderu Wynalazczości zazwyczaj wręczany jest w siedzibie Merostwa Brukseli, jednak na osobiste życzenie nagrodzonego uroczystość ta odbyła się w Kielcach.

Informację o odznaczeniu można znaleźć na stronie:
http://www.spinno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=366%3Anajwyzsze-odznaczenie-dla-kieleckiego-wynalazcy&catid=1%3Aaktualnosci&Itemid=4

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Related posts

Atrakcyjne możliwości dla polskich firm w Japonii i Korei Południowej

Drugi kierunek studiów w tym roku jeszcze bez opłat

Expander wprowadza kolejne produkty strukturyzowane Precyzyjna Strategia

admin

Leave a Comment