SURFi – Biznes w zasięgu ręki
Artykuły Artykuły aWiadomości Polska

Zapłać mandat przez płatności internetowe – to jest już możliwe!

Komenda Straży Miejskiej w Debrznie, niewielkim miasteczku w województwie pomorskim, została prekursorem innowacyjnych zaplac-mandat-przez-platnosci-internetowe-to-jest-juz-mozliwerozwiązań w opłacaniu mandatów. Sukcesem zakończyło się pilotażowe wdrożenie systemu firmy PayU i już od lutego za mandat wystawiony przez stróża prawa w Debrznie można zapłacić korzystając z płatności internetowych. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Otrzymanie mandatu od strażnika miejskiego zawsze wiąże się z uczuciem złości i zdenerwowania. Jest to nie tylko niespodziewany wydatek finansowy, ale i często konieczność udania się do banku lub na pocztę i stania w kolejce. Tego typu uciążliwości można się jednak pozbyć. Już teraz można opłacić mandat bez wychodzenia z domu, korzystając z płatności internetowych.

Osoba ukarana mandatem może sprawdzić status swojej sprawy (status mandatu) na elektronicznej Platformie Statusu Wykroczenia, a jeśli nie został on zapłacony, również uregulować należność. Na każdym mandacie znajduje się numer identyfikacyjny – numer sprawy oraz numer rejestracyjny samochodu, którego sprawa dotyczy. Aby uregulować grzywnę, wystarczy podać te dane na stronie ePSW, a następnie wybrać jedną z wygodnych form płatności internetowych – kartę lub przelew elektroniczny – mówi Ireneusz Ruszczyk, Komendant Straży Miejskiej w Debrznie.

Komenda w Debrznie jest pierwszą placówką straży miejskiej w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania. System umożliwiający płacenie za mandaty za pomocą płatności internetowych obsługuje PayU.

Umożliwienie opłacania mandatów poprzez płatności internetowe może być wkrótce nowym standardem w polskiej straży miejskiej – twierdzi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A. – System, który udostępniamy pozwala wyeliminować wiele zbędnych formalności. Jestem przekonany, że podobnych inicjatyw będzie coraz więcej – dodaje.

Płacenie za mandaty przez Internet jest korzystne dla straży miejskiej, bo wpływa na usprawnienie jej pracy. Osoba obciążona grzywną może natomiast uregulować należność w dogodnym dla siebie momencie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wejść na stronę straży miejskiej, zalogować się do elektronicznej Platformy Statusu Wykroczenia i potwierdzić płatność jednym kliknięciem, nie będzie już konieczności uzupełniania jakichkolwiek danych.

 

Źródło: Informacja Prasowa

Related posts

Niech Twoje dziecko dba o środowisko już od najmłodszych lat – zafunduj mu ekologiczne zabawki!

admin

Inwestycyjne „ABC”

admin

Składki ZUS wyższe prawie o 10%

Leave a Comment